MAAKAS

Esietendus 05.08.2021
Olustvere mõisa tallihoov
Kestus 2h 45min, koos vaheajaga

Piletid ja mängukava
Suvelavastus Wimbergi debüütroomani “Lipamäe” ainetel

“Nooh, tulidki. Kuda sul siis linnas läheb? Kuulsin su ema käest, et magad päevad läbi kodus või hulgud ringi...tööl ei käi ega midagi. Mh? Sa oled ju diplomeeritud eesti keele ja kirjanduse õpetaja.” Vanaisa tasandas häält ja manas ette hirmtõsise, kuid samas veidi üleoleva ja hooletu näo. “Täna öösi ma suren ära ja jätan selle talu täitsa sulle päriseks…!”

20-aastane ülikooli lõpetanud linnapoiss otsustab pärast vanaisa surma võtta uueks kohustuseks maakodu. Suunamudimise asemel lihtne suunamuutus maaellu? Kuhu on jäänud siinsed maavanaemad kolme lehma ja kanakarjaga? Seejuures ei mõtle me tädi, kes kasvatab tõukanu Lasnamäe linnadžungli 3-toalises korteris.

Lavastuses põimuvad realism ja fantaasia. Algupärane ainestik pillutab vaataja nõukogude aja lõpu ja 90-ndate vahele, mis vaheldub muinasjutuliseks pöörduva olevikuga. Kohtumine lapsepõlvearmastuse ja vanaisa müstilise silmatagusega taaselustavad suved vanavanemate juures.

Näitlejad
(Ugala Teater) SILVER KALJULA
 JAAN REKKOR
LAURI KINK
(Ugala Teater) KLAUDIA TIITSMAA
PEEP MAASIK
SIIM PIIRAK

Autor 
WIMBERG
Lavastaja-dramatiseerija
PEEP MAASIK (TEMUFI)
Lavastaja assistent
KAISA-KADI PILT
Kunstnik 
REET AUS
Kunstniku assistent 
REBECCA VILLEM
Helilooja 
MARTIN AULIS (TEMUFI)
Grimmikunstnik 
KATHARINE TOOMIK 
Inspitsient-rekvisiitor 
KAISA-KADI PILT
Valguskujundus-meistertehnik 
KRISTO KUUSIK 
Kostümeerija  
ULVE VOHLA
Visuaalkunstnik

ALINA TOPTCHYI
Foto- ja videograaf 
KEVIN KOHJUS 

AITÄH! Raivo Trass, Silver Tõnisson, Ipi Ilves, Risto Vanatoa, Aimar Kreevald, Sakala Keskus, Pille-Riin Lillepalu, Aurelia Vainaru, Helari Raudkivi, Urmas Maasik, Heelia Sillamaa, Keirin Pärn, Evelyn Härm, Tiina Randaru, Vastemõisa rahvamaja, Arnold Pastak, Koit Karja, Kairi Kester, Rohekalda aiand, Inga Ots, Riho Kala, Imbi Napritson, Jaak Napritson, Toomas Aavasalu, Ants Suurmetsa, Marko Suurmetsa, Marje Villem, Lauri Soosaar, Tõnu Villem, Meelis Utt, Jan-Erik Sarv, Carmen Seljamaa, Margo Siimon

Toitlustus Olustvere mõis

Olustvere mõisa tallihoov

Mõisa allee 12, Olustvere