MAAKAS

Esietendus 05.08.2021
Olustvere mõisa tallihoov
Kestus 2h 30min

Piletid ja mängukava
Suvelavastus Wimbergi debüütroomani “Lipamäe” ainetel

“Nooh, tulidki. Kuda sul siis linnas läheb? Kuulsin su ema käest, et magad päevad läbi kodus või hulgud ringi...tööl ei käi ega midagi. Mh? Sa oled ju diplomeeritud eesti keele ja kirjanduse õpetaja.” Vanaisa tasandas häält ja manas ette hirmtõsise, kuid samas veidi üleoleva ja hooletu näo. “Täna öösi ma suren ära ja jätan selle talu täitsa sulle päriseks…!”

20-aastane ülikooli lõpetanud linnapoiss otsustab pärast vanaisa surma võtta uueks kohustuseks maakodu. Suunamudimise asemel lihtne suunamuutus maaellu? Kuhu on jäänud siinsed maavanaemad kolme lehma ja kanakarjaga? Seejuures ei mõtle me tädi, kes kasvatab tõukanu Lasnamäe linnadžungli 3-toalises korteris.

Lavastuses põimuvad realism ja fantaasia. Algupärane ainestik pillutab vaataja nõukogude aja lõpu ja 90-ndate vahele, mis vaheldub muinasjutuliseks pöörduva olevikuga. Kohtumine lapsepõlvearmastuse ja vanaisa müstilise silmatagusega taaselustavad suved vanavanemate juures.

Näitlejad
SILVER KALJULA (Ugala Teater)
RAIVO TRASS
LAURI KINK
KLAUDIA TIITSMAA
(Ugala Teater)

Autor 
WIMBERG
Lavastaja-dramatiseerija
PEEP MAASIK (TEMUFI)
Kunstnik 
REET AUS
Helilooja 
MARTIN AULIS (TEMUFI)
Grimmikunstnik 
KATHARINE TOOMIK 
Valguskujundus-meistertehnik 
KRISTO KUUSIK 
Kunstniku assistent 
REBECCA VILLEM
Kostümeerija-rekvisiitor   
ULVE VOHLA
Inspitsient 
KAISA-KADI PILT
Visuaalkunstnik 
ALINA TOPTCHYI 

AITÄH! Silver Tõnisson, Ipi Ilves, RGB, Risto Vanatoa, Aimar Kreevald, Sakala Keskus, Pille-Riin Lillepalu, Aurelia Vainaru, 

Toitlustus Olustvere mõis

Olustvere mõisa tallihoov

Mõisa allee 12, Olustvere