U-TUBE
E-KAVA

Lavastaja Peep Maasik

Elame infotehnoloogia ajastul ning seda näitab ka see, kuidas ja kellega ning mismoodi me suhtleme. Suur roll on selles sotsiaalmeedial, kus suheldakse, luuakse ning jagatakse teavet ja ideid erinevates virtuaalsetes keskkondades ja võrgustikes: internetifoorumites, blogides, erinevates suhtlusportaalides. Meid ümbritsevad “eeskujud”. Me saame kõike väga ruttu teada, igasuguste ürituste pilte ja videosid laetakse nt nii facebook'i kui ka youtube’i. Selleks, et teada saada mis Sinu ümber toimub, pole vaja isegi mitte enam toast välja minna. Ja mis kõige toredam, isegi äri annab ajada suhtlusportaalide kaudu. Selleks on lausa ametinimetus ehk influencer. Kõik see on muidugi väga lõbus ja teeb elu jupp maad lihtsamaks: toast väljumata saad teada pea kõike oma tuttavate kohta. Ja mis praegusel ajal hetkel kõige populaarsem jalanõu on. Sotsiaalmeedia suur võlu selles ongi!

 

Tänapäeva uus elukutse

Meediasisu tarbimine ja jälgimine ei piirdu enam ainult koduse kasutamisega. Kaasaskantavad nutiseadmed ja väljaspoole kodu kättesaadava internetivõrgu laienemine toetavad individualiseerinud ja ruumist sõltumatut meediakasutust, mis on kaasa toonud sotsialiseerumise probleemid ja depressiooni. Eesti Statistikaameti andmetel oli 2018. aasta IV kvartali seisuga internetti kasutanud peaaegu kõik (99,5%) 1624-aastased Eestis elavad noored. 97% vastanud noortest kasutasid internetti liikvel olles. EU Kids Online värske Eesti uuringu järgi, veetis lastest (41%) koolipäeval internetis umbes 23 tundi ning kõige populaarseimaks tegevuseks oli Youtube videote vaatamine.Mänguasjade tootja Lego küsitles möödunud aastal 3000 last Ameerika Ühendriikides, Suurbritannias ja Hiinas, kes olid vanusevahemikus kaheksa kuni 12 eluaastat. Peaaegu kolmandik küsitluses osalenud lastest vastasid, et nad tahavad suurena saada youtuberiks.

Friedebert Tuglas "VÄIKE ILLIMAR"

"Mäletad, kuidas võõrad inimesed külla tulles sind küsimusega kiusasid: Kelleks tahad sa saada, kui suureks kasvad? Sa ei teadnud just täpselt, või kui teadsidki, siis ei söandanud ometi öelda. Tammusid jalalt teisele, vahtisid kõrvale, häbenesid. Või kuidas oleksidki öelnud, et tahad just korstnapühkijaks saada! Siis hakkasid need võõrad õrnalt poolt mõistatama: kas tahad selleks või tahad selleks? Need olid kõigile tuttavad elukutsed, mitte küll nii kõrged kui korstnapühkija oma, kuid küsijate meelest ikkagi auväärsed. Aga seda elukutset, mis sulle viimaks sai, seda ei aimanud keegi, sest see oli ses ümbruses tundmatu." 

Näitlejad
AMANDA HERMIINE KÜNNAPAS (külaline)
KAAREL TARGO (Must Kast)
MATHIAS EINARI LEEDO (külaline)

Autor 
PEEP MAASIK
Lavastaja 
PEEP MAASIK
Kunstnik 
JAN-ERIK SARV
Helilooja ja muusikaline kujundaja 
MARTIN AULIS 
Videokunstnik 
KEVIN KOHJUS 
Valguskujundaja 
PEEP MAASIK 
koreograaf
TANEL TING (Kuressaare Teater)
Animaator
TAAVI KOHJUS
Lavameister
MATHIAS EINARI LEEDO

VAATA LISA